ssr(server side rendering)

یکی از سوالاتی که از من در مورد سئو تکنیکال به عنوان یک مشاور سئو پرسیده می شود، این است که ssr(server side rendering)  چیست؟ در این زمینه می خواهم در این مقاله اطلاعات کوتاهی به شما ارائه دهم. به صورت کلی اجرای سمت برنامه React یا همان سمت سرور و انتقال ریسپانز به شکل HTML سمت کاربر به طوری که React بدون نیاز به render دوباره از حالت فعلی بتوان استفاده کرد!

ssr(server side rendering)

چرا باید از ssr(server side rendering)  استفاده کرد؟

در این زمینه توضیحات گوناگونی ارائه شده است، اما مهم ترین دلیلی که باعث می شود از این موضوع استفاده کنید، موارد زیر هستند:

  • SSR به راحتی قادر است که به شما HTML بدهد! در واقع شما می توانید در مرورگرهای قدیمی هم از برنامه React استفاده کنید!
  • این موضوع تا حد زیادی باعث افزایش سرعت سایت شما در سمت سرور می شود. این موضوع برای بهینه سازی سایت به شدت مهم است. اگر سایت پر سرعت تری می خواهید، می توانید از خدمات سئو استفاده کنید!
  • یکی از بزرگترین مزیت های این موضوع، سئو و بهینه سازی سایت شما به آسانی است.

در کنار این مزایا که باعث می شود شما از SSR استفاده کنید، معایب این کار را هم بهتر است که بشناسید! در این زمینه به مهم ترین معایب این موضوع اشاره کرده ام:

  • پیاده سازی سخت و نیاز به دانش فنی که هرکسی از عهده ی آن بر نمیاید!
  • SSR تا حدی ممکن است که بر روی زمان ریسپانس شما تاثیر بگذارد که دلیل آن یکبار اجرای آن در سمت سرور است.

آیا باید از server side rendering استفاده کنید؟

اگر شما هم گیج شده اید که حالا باید از این موضوع استفاده کنید یا نه، یک سوال ساده از خود بپرسید! آیا به سئو و بهینه سازی سایت خود نیاز دارید؟ آیا دوست دارید که افزایش ورودی سایت از موتورهای جستجو داشته باشید؟ اگر جواب شما بله است، بله ۱۰۰ درصد شما به این موضوع نیاز خواهید داشت!

اگر می خواهید که متوجه این موضوع شوید، می خواهم که یک مثال در این زمینه بزنم! اگر بلد هستید که با ری اکت، کار کنید می توانید یک برنامه بسیار ساده ری اکت را اجرا و به آدرس و پورت مورد نظر بروید و بر روی View Page Source کلیک کنید! در این زمینه متوجه می شوید که محتوای شما در داخل یک تگ div اجرا می شود که به صورت زیر است:

این موضوع در واقع همان چیزی است که یک موتور جستجو مانند بینگ و گوگل آن را مشاهده می کند! در این زمینه باید بدانید که گوگل برای فهم محتوای شما و درک آن به این موضوع نیاز دارد!

سخن آخر: چگونه از SSR استفاده کنیم؟

یکی از مسائل مهمی که پیش میاید، این است که چگونه از این موضوع استفاده کنیم؟ معمولا افرادی که به دنبال server side rendering هستند جزو آن دسته از افراد اند که آشنایی کامل با Create React App دارند. شما برای این کار می توانید از معادل های SSR استفاده کنید و به راحتی قادر باشید که این کار را  بکنید.

در این زمینه اگر نیاز به یک متخصص سئو و یا سئو کار حرفه ای دارید، می توانید با من از طریق صفحه تماس با من تماس، ارتباط برقرار کنید! همچنین قادر هستید که در بخش نظرات، تجربیات، سوالات و سخن های خود را با من و دیگر افرادی که این محتوا را مطالعه می کنند به آسانی به اشتراک بگذارید. این کار باعث می شود که من بتوانم به شما کمک کنم!

0 پاسخ
دیدگاه خود را ثبت کنیدWant to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *