خدمات سئو سایت چیست؟

خدمات سئو سایت تنها راه ادامه کسب و کار

خدمات سئوی سایت راهی برای دیده شدن سئو سایت یعنی چه؟ خدمات سئو چیست؟ چرا خدمات سئو وبسایت برای ما مهم است؟

خدمات سئو سایت یکی از راه‌های دیده شدن و رونق گرفتن کسب‌وکارها است. در این مقاله می‌خواهیم نگاهی متفاوت به سئو سایت داشته باشیم.

سئو سایت یعنی چه؟

البته در حال حاضر دیگر تعریف سئوی سایت را همه می‌دانند و کمتر کسی است که سایت داشته باشد و یا در این عرصه فعالیت داشته باشد و نداند سئو چیست؛ اما ما می‌خواهیم از دریچه‌ای متفاوت به این موضوع نگاه کنیم.
به‌طور خلاصه seo پله‌ای است برای رشد یک برند! Search Engine Optimization به معنای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجوگر معنا می‌شود که بعضی از تازه‌کاران آن به‌ اشتباه به بهینه‌سازی موتورهای جستجوگر ترجمه می‌کنند! که این اشتباه است یعنی درواقع بهینه کردن موتورجستحوگر برای مثال همین گوگل کار ما نیست که انجام دهیم. بلکه کار بنیان‌گذاران و صاحب امتیازان شرکت گوگل است.

خدمات سئو چیست؟

به طور واضح و به دور از گزافه گویی عرض کنم که خدمات سئو به کلیه اقداماتی گفته می شود که توسط کارشناس سئو در داخل و بیرون سایت انجام می شود تا کسب وکار آنلاین شما رونق بگیرد و این جایگاه حفظ و بهتر شود. خدمات سئو یک فرایند مدون و ادامه دار است که باید همیشه ادامه داشته  باشد تا رقبای شما جایگاه فعلی تان را تصاحب نکنند.

چرا خدمات سئو وبسایت برای ما مهم است؟

جواب این سؤال را می‌توان از چند جهت ارائه کرد. اول اینکه بیشتر ترافیک ورودی وب‌سایت‌ها از طرق موتورهای جستجوگر است و اینکه بیش از ۹۰ درصد کاربران نتایج جستجوی صفحه اول را کلیک می‌کنند و شاید کمتر از ۵ درصد به سمت صفحات بعدی کشیده می‌شوند. گوگل در مورد سئوی سایت این‌گونه می‌گوید که اگر می‌خواهید یک جسد را پنهان کنید آن را در نتایج صفحات دوم به بعد موتورهای جستجوگر پنهان کنید چرا که کمتر کسی به این صفحات سر می‌زند. دلیل دیگر در این خصوص برمی‌گردد به نتایج تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۹ در مورد بهینه‌سازی انجام شد:

 • _۸۹٪ خریداران قبل از خریدهای بزرگ تحقیقات آنلاین را انجام می‌دهند.
 • _۹۳٪ از تجربیات آنلاین با موتور جستجو شروع می‌شوند.

چرا کسب وکارها به خدمات سئو وب سایت نیاز دارند؟

مغازه یا فروشگاهی را در ذهن  تان ترسیم کنید که در داخل یک کوچه بن بست قرار گرفته است. این فروشگاه هر چقدر هم اجناسش با کیفیت و با قیمت مناسب باشد و دکوراسیون خوبی هم دارا باشد، بدون مشتری و خریدار محکوم به شکست است.

حالا این فروشگاه را در کنار میدان و یک خیابان شلوغ تصور کنید که  پر از مشتری است و کارکنان آن مدام با مشتریها تعامل می کنند. خدمات سئو وب سایت با کسب و کار آنلاین شما دقیقا همین کار را می کند.

جذب ترافیک هدفمند و تجاری به وب سایت مهمترین قدمی است که باید برای موفقیت کسب وکار آنلاین برداشته شود. مسلما هر ترافیکی به سود کسب و کار ما نخواهد بود. چرا که مشتریهایی که به دنبال محصول و خدمات ما نباشند نه تنها باعث اقدام به خرید در سایت ما نمی شوند بلکه باعث مصرف بیهوده پهنای باند خواهند شد.

با دریافت مشاوره حرفه ای سئو از اسماعیل سحاب کسب و کار خود را به بر میدان بیاورید. و در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

لیست و انواع خدمات سئو و بهینه سازی سایت

 • خدمات سئو فنی و تکنیکال
 • خدمات انتخاب بهترین هاستینگ برای سایت
 • افزایش سرعت لود وب سایت
 • انتخاب کلید واژه های تجاری مناسب کسب وکار شما
 • بهبود معماری صفحات سایت
 • اصلاح کدهای سایت
 • افزودن کدهای HTML5 به سایت
 • بهینه سازی تصاویر وب سایت
 • بهینه سازی تگ های هدینگ، تگ های عنوان، تگ های متای توضیحات و …
 • ایجاد شبکه لینک سازی داخلی
 • ایجاد لینک سازی کلاه سفید
 • مدیریت تولید محتوا
 • اصلاح و ایجاد فایل ربوت(txt)
 • اصلاح و ایجاد فایل سایت مپ(ُxml)
 • اصلاح ساختار آدرس های سایت
 • نصب افزونه های سئو
 • طراحی استراتژی سئو
 • انالیز رقبا
 • و …

مزایای اجرای خدمات سئو در وب‌سایت

بیایید ببینیم سئو که این همه سنگش را به سینه می‌زنیم با سایت ما چه می‌کند؟

کمک به ساخت برند

ساختن یک برند مستلزم این است که آنچه شما ارائه می‌دهید دیده شود و اینکه در مورد آن صحبت و نظر داده شود. اگرچه برندسازی استراتژی بازاریابی سنتی محسوب می‌گردد بااین‌حال سئو کاملاً در رده بازاریابی دیجیتال قرار می‌گیرد ولی هر دو مراحل مشابهی را دنبال می‌کنند؛ و وقتی مراحل بهینه‌سازی سایت را مشاهده می‌کنید، عوامل مشابه هستند.
شما باید محتوایی ایجاد کنید که مطابق با نیازها و علاقه‌های مخاطبان شما باشد، سپس راه‌هایی برای کسب پیوند به آن محتوا از سایت‌های دیگر پیدا کنید. اگر این رابطه را در هنگام تدوین استراتژی SEO خود در ذهن داشته باشید، می‌توانید کلمات کلیدی را انتخاب کنید و محتوایی را تهیه کنید که مطابق با تصویری باشد که مارک شما در اختیار دارد. سپس، حضور آنلاین شما نشانگر ایده آل شما خواهد بود – و به شما در ایجاد آن با مخاطب هدف کمک می‌کند.

خدمات سئوی سایت راهی برای دیده شدن سئو سایت یعنی چه؟ خدمات سئو چیست؟

خدمات سئوی سایت راهی برای دیده شدن سئو سایت یعنی چه؟ خدمات سئو چیست؟

یک وب‌سایت بهینه‌سازی شده ترافیک بیشتری کسب می‌کند

اما هدف اصلی از بهینه‌سازی ارگانیک سایت، بهبود رتبه سایت و فراتر از آن جذب ترافیک بیشتر و در ایدئال‌ترین حالت تبدیل مخاطب به مشتری که هدف نهایی از سئو هست.

رهایی از هزینه‌های فضایی تبلیغ با سئو

البته این انکارناپذیر است که هر کسب‌وکاری برای دیده شدن توسط مخاطب باید تبلیغ انجام دهد؛ و صرف هزینه هم دور از انتظار نیست؛ اما سئو هم می‌تواند همان نتایج تبلیغ و حتی بهتر از آن را برای شما حاصل کند بدون پرداخت هزینه و یا حداقل هزینه! یکی از عیوبی که تبلیغات دارد مقطعی بودن آن است؛ یعنی برای مدتی نام شما و کسب‌وکار شما در پلتفرم‌های تبلیغاتی به اشکال مختلف نمایش داده می‌شود و بعد تمام! اما بهینه‌سازی برای موتورهای جستجوگر مدت طولانی‌تری طول می‌کشد و البته پایدارتر است.

جذب مخاطب هدف با سئو

سئو به شما کمک می‌کند به‌طور جدی‌تری در مقابل مخاطب خود قرار بگیرید. در حقیقت ۶۲ درصد از مصرف‌کنندگان وقتی می‌خواهند اطلاعات بیشتری در مورد یک تجارت، محصول یا خدمات جدید کسب کنند، ابتدا به موتورهای جستجوگر متوسل می‌شوند – و ۴۱٪ آن‌ها هنگام آماده بودن برای خرید از آن‌ها استفاده می‌کنند.
این بدان معناست که اگر می‌خواهید شغل شما بخشی از فرآیند تحقیق آنلاین کاربر باشد، باید در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط با محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید ظاهر شوید. به‌علاوه، طبق همان نظرسنجی، ۴۸٪ از مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند به وب‌سایت رسمی یک کسب‌وکار مراجعه کنند تا اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها کسب کنند. بنابراین داشتن یک حضور آنلاین قوی نه‌تنها به شما دررسیدن به اهداف بازاریابی کمک می‌کند بلکه مخاطبان هدف شما را قادر می‌سازد تا به روشی که برای آن‌ها مفید باشد تحقیق و خرید کنید.

افزایش اعتبار شما

اگر شما تلاش‌های سئوی خود را با بازاریابی محتوایی همراه کنید و درواقع مفید کار کنید مشتریان شما به شما و نام تجاری شما علاقه‌مند شده و شما را بیش از پیش دنبال کرده و این موضوع باعث اعتبار نام تجاری شما خواهد شد.
در تصویر زیر شما مراحل تبدیل شدن یک مخاطب به مشتری را می‌بینید:

ابتدا کاربر با جستجوی اطلاعات مربوط به صنعت شما و دیدن یکی از منابع شما در نتایج جستجو، سایت شما را پیدا می‌کند.

پس از مطالعه مخاطب ممکن است آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارد و اینکه یکی از گزینه‌های لیست ایمیل مارکتینگ شما شود این جایی است که روند کمی کند می‌شود. شاید یک مخاطب چندین بار به سایت شما مراجعه کند و مطالب سایت شما را بخواند این‌گونه می‌شود نام تجاری شما معروف می‌شود و مخاطب هنگامی‌که می‌خواهد خرید کند بدون جستجو به سراغ سایت شما می‌رود و حتی آن را به دیگران هم معرفی می‌کند.

تجزیه تحلیل آسان

اینکه بخواهید نتایج بازاریابی سنتی را با میزان فروش مقایسه کنید فرایندی سخت و زمان‌بر است و در برخی مواقع تجزیه تحلیل آن سخت است ولی سئو و تجزیه تحلیل ان به راحتی خوردن آب است. کافی است در ابزاری مانند گوگل آنالیتیکس اکانت داشته باشید و وب‌سایت خود را برای آنالیز در آن وارد کرده باشید.

ارتقاء خدمات سئو سایت در سال ۲۰۲۰

درست است که سئو یک فرمول مشخص دارد و آن‌هم یعنی ارتقاء سایت و بهینه کردن آن برای موتورهای جستجوگر اما هرچه می‌گذرد این فرمول دارای الگورتیم های مشخص می‌شود و انجام آن به دقت و تجربه بیشتری نیاز خواهد داشت. فاکتورهایی که معمولاً الگوریتم‌های گوگل بر اساس آن‌ها تعریف می‌شود نیازسنجی کاربر و تأمین نیاز او است.

جمع‌بندی خدمات سئو وبسایت

الگوریتم‌های گوگل و آپدیت آن‌ها همه یک چیز مشترک را دنبال می‌کنند و آن کاربر است. فقط کاربر! پس این چیز دور از ذهنی نیست اگر به شما بگوییم که در بهینه‌سازی‌های سایت خود و تلاش‌های سئوی خود کاربر و نیاز او را هدف قرار دهید.

موضوعاتی را انتخاب کنید که به نیازهای مخاطب مرتبط باشد، محتوا را به روشی مفید و ساده بنویسید و مطمئن شوید که سایت شما به راحتی امکان حرکت و مشارکت دارد. به این ترتیب، حتی اگر راهی برای فهمیدن حرکت بعدی Google وجود نداشته باشد، شما با همان هدف اصلی در ذهن کار خواهید کرد – و این تنها می‌تواند به نفع شما باشد. از اطلاعات این صفحه در این مقاله استفاده شده است.

اسماعیل سحاب
فالووم کنید
3 پاسخ
 1. سارا
  سارا says:

  سلام ممنون از مطالبی که در سایت راجع به خدمات سئو فرمودید. خیلی وقت بود تمایل داشتم برای کسب و کار خودم به شکل جدی تری تبلیغات کنم. اما خب هزینه ی تبلیغات خیلی بالا میشد. اینطور که متوجه شدم ، سئو بصورت تضمینی تری منو به نتیجه ی دلخواهم میرسونه و میتونم واقعا روش حساب کنم. سوالی که از شما بعنوان متخصص خدمات سئو و بهینه سازی سایت دارم این هست که براورد زمانی برای گرفتن نتیجه چقدر هست؟ مثلا وبسایت م در حوزه ی ” طراحی لباس ” هست. میخوام بدونم بعد از چه مدت زمان من بعنوان نتایج اول گوگل دیده میشم؟ بازم ممنون از مقاله تون راجع به معرفی خدمات سئو

  پاسخ
  • اسماعیل سحاب
   اسماعیل سحاب says:

   سلام ممنون. خوشحالیم از اینکه مطالب سایت برای شما مفید واقع شده است. باید خدمتتون عرض کنم که بله درسته ، سئو سایت کمک میکنه شما با هزینه ی مشخصی نتیجه ی خوبی بگیرید و در مقایسه بسیاری از روش های تبلیغاتی فیدبک مناسب تری از سئو میگیرید. به این دلیل که در سئو سایت ، جامعه مخاطبین شما به درستی تشخیص داده میشه و با هدف گذاری مناسب و تعیین استراتژی مطابق با نیاز سایت ، شما دقیقا به سمت هدف خودتان از دریافت خدمات سئو و بهینه سازی سایت نزدیک میشوید.
   باید خدمتتان عرض کنم که بسته به سختی هر عبارتی که شما برای سئو کسب و کار خودتان برمیگزینید ، مدت زمان متفاوتی را برای سئو تعیین میکنند تا شما به نتیجه ای که دلتان میخواهد دست یابید. این بازه ی زمانی از ۳ الی ۶ ماه میتواند باشد و اگر کلمه رقابت بسیار زیادی داشته باشد میتواند از این مقدار نیز بیشتر باشد. برای بیان دقیقتر مدت زمان سئو میتوانید با ما تماس گرفته تا این زمان را بصورت دقیقتری به شما اطلاع دهیم. همچنین بصورت رایگان مشاوره ی سئو دریافت نمایید.

   پاسخ
دیدگاه خود را ثبت کنیدWant to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.