مدیر سئو

مدیر سئو کیست؟

اگر تابحال در مورد کسب و کارهای بزرگ تحقیق کرده باشید، متوجه خواهید شد که تمامی آن ها دارای مدیر سئویی هستند که در واقع مسئولیت طراحی استراتژی سئو، مدیریت تیم تولید محتوا، سئو تکنیکال سایت و … را بر عهده دارند، اما واقعا به چه شخص یا فردی مدیر سئو گفته می شود؟ این فرد باید دارای چه مهارت هایی باشد و چه وظایفی را در یک شرکت یا کسب و کار آنلاین برعهده دارد؟ اگر شما هم به دنبال جواب این سوال ها هستید، کافی است که در ادامه با من همراه باشید!

مدیر سئو

مدیر سئو

سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟ (What is SEO?)

اولین سوالی که باید قبل از پرداختن به ویژگی های مدیر سئو به آن پاسخ داد، این است که اصلا سئو چیست؟ به صورت کلی به مجموع فعالیت ها، عملیات ها و کارهایی که در زمینه بهبود رتبه گوگل یک سایت برای کلیدواژه های خاصی انجام می شود، سئو یا SEO گفته می شود. سئو یکی از علم های تخصصی و شیوه های بازاریابی آنلاین بسیار کارآمد است که برای انجام آن حتما نیاز به یک فرد متخصص احساس می شود.

اگر عملیات بهینه سازی سایت با موفقیت به پایان برسد، شاهد این خواهیم بود که کسب و کارها با موفقیت قادر هستند، مشتریان، افزایش آکاهی از برند خود، فروش محصولات و خدمات را به طرز چشمگیری افزایش دهند. اگر برای کسب و کار خود نیاز به خدمات سئو دارید، می توانید بر روی من حساب کنید.

در این زمینه بهتر است که حتما در نظر داشته باشید، مجموع وظایف و فعالیت های مشاور سئو، سئوکار، متخصص سئو و … با یک مدیر سئو اصلا قابل قیاس نیست و نباید هرگز تفاوت های بنیادی میان این رده های شغلی را با یکدیگر اشتباه گرفت. در ادامه به صورت کامل به ابهاماتی که در این زمینه وجود دارد، می پردازم و به شما کمک می کنم که در این زمینه اطلاعات خود را تکمیل کنید.

مدیر سئو خوب چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟

شاید شما هم بپرسید که اگر یک مدیر سئو لایق و خوب را استخدام کنم، نتیجه آن چه می شود؟ حقیقت این است که در صورت استخدام یک سئوکار حرفه ای و باتجربه به عنوان مدیر سئو، کسب و کار شما با کمترین حداقل تعداد نفرات تیم تولید محتوا و سئو و هزینه می تواند جایگاه های بالایی در موتور جستجوی گوگل بدست آورد.

این موضوع می تواند برای شما اهداف بازاریابی و برندسازی تان را به خوبی پوشش دهد و قله های رشد کسب و کارتان را پشت سرهم فتح کند. آیا تابحال تجربه همکاری با یک متخصص سئو یا کارشناس سئو حرفه ای را داشته اید؟ آیا از خدمات ارائه شده توسط فرد متخصص در زمینه بهینه سازی سایت، راضی بوده اید؟

مدیر سئو را با یک تعریف ساده ولی عملی بشناسیم!

حالا که نوبت به بحث اصلی این مقاله یعنی Head Of SEO یا مدیر سئو رسیده است، باید به شما بگوییم که کسب و کارها و شرکت های بزرگی که مشغول به فعالیت در فضای آنلاین هستند، حتما به فکر تولید محتوا، مدیریت محتوا، تعیین استراتژی و فعالیت های سئو هستند که باید توسط یک فرد خبره و حرفه ای مدیریت شود! در این زمینه برای مدیریت تمامی این افراد و استراتژی ها به شکل صحیح از یک مدیر سئو و بهینه سازی سایت یا بهترین سئوکار تهران کمک بگیرید.

به عنوان مثال کسب و کارهای بزرگی که می خواهند یک کمپین تبلیغاتی در فضای سوشیال مدیا یا موتورهای جستجو خود راه اندازی کنند، حتما از نظرات، استراتژی ها و برنامه های تیم سئوی خود که توسط مدیر بهینه سازی سایت مدیریت می شود، استفاده می کنند تا بیشترین بازدهی را دریافت کنند.

البته مدیر سئو تنها برای موارد بالا نیست، بلکه باید مدیریت افراد، تحلیل پروژه، بررسی میزان پیشرفت و … را هم به بهترین شکل بررسی کند. در واقع پاسخگوی میزان پسرفت یا شکست هایی که در نهایت برای بهینه سازی سایت خود می خورید، کسی نیست به جز کارشناس سئویی که وظیفه رهبری کل تیم مدیریت محتوا و بهینه سازی سایت را بر عهده داشته است!

مدیر سئو

مدیر سئو

 کمی با مسئولیت ها و وظایف یک مدیر SEO آشنا شوید!

معمولا افرادی که سر رشته ای در بهینه سازی سایت و یا فعالیت های دیجیتال مارکتینگ ندارند، بعد از استخدام یک فرد به عنوان کارشناس یا متخصص سئو این سوال را می پرسند که فرد استخدام شده باید چه کاری انجام دهد؟ اگر شما هم این سردگرمی را دارید و یا حتی اگر می خواهید اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید، کافی است که ادامه این مقاله را با دقت مطالعه کنید تا جواب سوال خود را دریافت کنید.

رهبری تیم مدیریت محتوا و بهینه سازی سایت با بیشترین بهره وری

اصلی ترین و مهم ترین وظیفه یک مدیر بهینه سازی سایت و SEO این است که قادر باشد، تیم مدیریت محتوا و بهینه سازی سایت را به بهترین شکل رهبری کند. این رهبری می تواند شامل بررسی فعالیت ها، کارها و اقدامات تیم در این زمینه باشد. هرچقدر که نظارت و رهبری فرد استخدام شده بهتر باشد، نتیجه ای که کسب و کار در نهایت مشاهده می کند، قدرتمندتر و اثربخش تر خواهد بود.

خلاقیت و نوآوری در فرآیند کار به بهترین شکل و با بیشترین بازدهی

نکته بعدی که باید در مورد مدیر سئو  در نظر گرفت، این است که فرد منتخب شما باید قادر باشد راهکارها و شیوه هایی را که قصد پیاده سازی آن ها را دارد، به بهترین شکل ممکن و با بیشترین میزان خلاقیت برنامه ریزی کند. سئو و بهینه سازی سایت در کنار تکنیک ها و عملیات هایی که دارد، کاملا به میزان خلاقیت های به کار رفته وابسته است چرا که سایت ها و رابط کاربریشان به صورت کامل در نتیجه سئو اثر بخش هستند.

قدرت تحلیل و بررسی میزان پیشرفت و آنالیز فعالیت های انجام شده

قدرت بررسی و آنالیز را اصلا نباید دست کم گرفت چرا که بسیار مهم و کابردی است! اگر دوست دارید که در سئو و بهینه سازی سایت همیشه یک برنده به تمام عیار باشید از کارشناس سئویی استفاده کنید که به صورت منظم از فعالیت های خود، میزان پیشرفت و کارهایی که در این زمینه انجام می دهد، گزارش می دهد. آیا تابحال تجربه ای در این زمینه داشته اید؟

آموزش اعضای تیم و بروزرسانی اطلاعات آن ها

یک تیم بروز با دانسته های کامل قادر است که به عنوان یک مسیر همیشگی پیشرفت را دنبال کند. کسب و کار شما هم اگر در این رابطه موفق عمل کند، قادر است که به تمامی خواسته های خود برسد. تیم سئو و بهینه سازی سایت شما باید همیشه اطلاعات بروزی داشته باشد که از جمله روش ها و شیوه هایی که می توان برای این موضوع در نظر گرفت، آموزش آن ها توسط خود مدیر سئو است.

چگونه یک مدیر سئو لایق و با استعداد برای کسب و کار خود پیدا کنیم؟

شاید سخت ترین مرحله ای که باید بگذرانید که به آن اصطلاحا هفت خوان رستم هم گفته می شود، انتخاب یک فرد لایق برای کسب و کار خود و استخدام سئوکار حرفه ای آن است! هرچقدر که شما در این زمینه وسواس بیشتری به خرج دهید و با دقت بیشتری به انتخاب نیروی ایده آل خود مشغول باشید، نتیجه نهایی که دریافت می کنید، جذاب تر خواهد بود.

مدیر سئو

مدیر سئو

اولین قدم برای استخدام سئوکار این است که در یک سایت آگهی اقدام به درج آگاهی کنید و یا با جستجوی کلیدواژه های مناسب، افراد حرفه ای را پیدا کنید. مرحله بعدی که قبل از مصاحبه حتما باید انجام شود، بررسی موارد زیر است:

  • مدرک و رشته تحصیلی
  • نمونه کارها و تجربه های موفق در زمینه بهینه سازی سایت
  • ارتباطات و شبکه مدیر سئو
  • مهارت آنالیز کردن و تحلیل وضعیت مشتری و رقبای آن
  • و …

در گام بعدی لازم است که پس از بررسی همه مواردی که تا الان ذکر کردیم به این بپردازید که چطور در یک جلسه مصاحبه قادر باشید از مهارت ها و توانایی های یک فرد مطمئن شوید. برای این کار پرسیدن چند سوال در زمینه سئو و بهینه سازی سایت، بررسی رزومه و پرسش از خود فرد راجع به میزان مهارت های او می تواند به شما کمک کند! آیا تابحال در یک جلسه مصاحبه با متخصص سئو حضور داشته اید و یا تجربه این کار را دارید؟

نتیجه گیری: چطور همین الان یک مدیر سئو استخدام کنم؟

باتوجه به اهمیت سئو و بهینه سازی برای کسب و کار خود، شما به راحتی قادر هستید که همین الان از طریق صفحه تماس با من اطلاعات تماس من را پیدا کنید و با من ارتباط برقرار کنید. باتوجه به تجربه های موفقی که در این زمینه داشته ام، می توانم به شما کمک کنم که با کمترین منابع، افزایش ورودی از طریق موتورهای جستجو را تجربه کنید!

در نهایت اگر در رابطه با استخدام یک کارشناس سئو یا متخصص سئو، سوال یا تجربه خاصی دارید، خوشحال می شوم که در بخش نظرات با من و دیگر افرادی که این محتوا را مطالعه می کنند به اشتراک بگذارید.

اسماعیل سحاب
فالووم کنید
0 پاسخ
دیدگاه خود را ثبت کنیدWant to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.