200-فاکتور-گوگل

۲۰۰ فاکتور گوگل برای رتبه دهی سایت ها در نتایج (آپدیت ۲۰۲۰)

مسئله اصلی که بارها مورد بحث قرار گرفته است، این است که گوگل چگونه رتبه بندی سایت ها را انجام می دهد و بر چه اساس آن ها را بررسی می کتد تا بفهمد که کدام سایت باید جایگاه بالاتری پیدا کند؟ در این زمینه مقالات و بحث های مختلفی مطرح شده است، اما این ۲۰۰ فاکتور گوگل برای رتبه بندی سایت ها، یکی از معتبرترین نوع دسته بندی سایت ها است که باید بررسی شوند. در ادامه به صورت کامل این ۲۰۰ فاکتور را در بخش های مختلف مورد بررسی قرار می دهیم:

رتبه بندی بر اساس دامنه ( 200 فاکتور گوگل )

فاکتورهای رتبه بندی بر اساس دامنه

رتبه بندی بر اساس دامنه ( ۲۰۰ فاکتور گوگل )

فاکتورهای مهمی که بر اساس نام دامنه و ویژگی های آن مورد رتبه بندی در نتایج قرار می گیرند، عبارت اند از:

۱.تفاوت زیادی بین یک دامنه ی ۶ ماهه و یک ساله نیست! درست است که عمر و سن دامنه ی یک ساله بیشتر است، اما این موضوع اهمیت چندانی در سئو ندارد!

۲.در گذشته نه چندان دور اگر کلیدواژه اصلی شما با نام دامنه شما یکی بود، تاثیر خوبی در سئو سایت شما می گذاشت، اما در حال حاضر آن اهمیت را ندارد! در واقع داشتن کلمه کلیدی به نام دامنه شما باعث بهبود سئو و بهینه سازی سایت شما نمی شود.

۳.دامنه ای که با کلمه کلیدی شروع می شود، نسبت به دامنه های دیگر که کلمه کلیدی در دامنه خود ندارند، احتمالا دارای تاثیرهای مثبتی در سئو باشند، اما این موضوع اثبات شده نیست.

۴.مدت زمان ثبت دامنه: یک موضوع ثابت شده برای گوگل که در سئو هم می توانید، اهمیت آن را پیدا کنید، این است که یک دامنه باارزش و مجاز برای چندین سال متوالی تمدید می شود و مورد استفاده قرار می گیرد، اما سایت هایی که با قصد اسپم شروع به فعالیت می کنند، خیلی کم پیش می آید که بیشتر از یک سال از دامنه خود استفاده کنند. در واقع همین موضوع و تاریخ منقضی شدن یک دامنه به عنوان یک فاکتور برای رنکدهی گوگل است.

۵.استفاده از کلیدواژه در زیردامنه یا subdomain: اگر به سایت موز سر بزنید، متوجه می شوید که آن ها این موضوع را تایید کرده اند که ایجاد یک زیردامنه با استفاده از کلیدواژه می تواند در بهبود رتبه ی سایت شما در موتور جستجوی گوگل، موثر باشد.

۶.تاریخچه یک دامنه یا Domain: یکی از مسائل و فاکتورهایی که در SEO سایت موثر است، تاریخچه یک دامنه است! در واقع گوگل سایت هایی که به صورت غیر منظم تمدید شده اند و مدیرهای مختلفی را داشته اند، به عنوان یک دامنه غیر مجاز در نظر می‌گیرد. این موضوع شاید به این معنا باشد که گوگل سایت هایی که با دامنه های قدیمی و مجازات شده شروع به کار می کنند را ممکن است، همچنان مجازات کند!

۷.استفاده از دامنه های دقیق(ٍEMD): یکی از شیوه هایی که به واسطه وجود الگوریتمی EMD ارزش آن کم شده است، استفاده از دامنه بازی است! این موضوع ممکن است مقدار بسیار کمی امتیاز مثبت برای سایت شما محسوب شود، اما در نهایت با بروزرسانی بعدی EMD این احتمال وجود دارد که کلا ارزش آن از بین برود.

200 فاکتور گوگل - دامنه های دقیق(ٍEMD)

۲۰۰ فاکتور گوگل

فاکتورهای مرتبط با آپدیت گوگل EMD

در این بخش از ۲۰۰ فاکتور گوگل با فاکتورهای مرتبط با آپدیت گوگل EMD آشنا می شویم:

۸. پنهان کردن و مخفی کردن اطلاعات مالکیت یک دامنه (Public vs. Private WhoIs) : یکی از مسائل جالب که شاید به اهمیت آن تا بحال پی نبرده بودید، سئو دامنه هایی با اطلاعات مالکیت شخصی یا پنهان شده با سئو دامنه هایی با اطلاعات مالکیت عمومی است. این موضوع باعث می شود که گوگل تصور کند، سایت شما در حال انتشار مطالب نادرستی است و یا شما در حال فعالیت غیرقانونی هستید که نمی خواهید، نام و اطلاعات شخصی شما به صورت عمومی برای همه قابل دیدن باشد! این موضوع به تنهایی اهمیت چندانی ندارد، اما اگر با فاکتورهای دیگر جمع شود، اثر خود را می گذارد.

۹.صاحب دامنه کیست؟ (اهمیت شناخته شده بودن صاحب یک دامنه به عنوان اسپمر): اگر گوگل نام یک فرد را به عنوان اسپمر در نظر بگیرد، تمامی دامنه هایی که به نام آن شخص وجود دارد، هم دچار مشکل می شوند و این موضوع در نهایت باعث می شود که فرد دچار مشکلاتی شود که خوب نیست!

۱۰.داشتن یک دامنه اختصاصی مخصوص یک کشور یا برنامه افزودنی TLD یک کشور: داشتن دامنه های سطح بالای یک کشور که برای ارگان های خاص هستند، مانند cn , .pt , .ca. و … می تواند در بهبود رتبه یک سایت با آی پی های داخلی آن کشور کمک زیاد بکند، اما توانایی و استعداد یک سایت را برای رتبه بندی جهانی تا حد زیادی محدود می کند!

200 فاکتور گوگل - فاکتورهای رتبه بندی بر اساس صفحه سایت

فاکتورهای رتبه بندی بر اساس صفحه سایت

فاکتورهای عوامل صفحه سطح ( ۲۰۰ فاکتور گوگل )

در این بخش از ۲۰۰ فاکتور گوگل با فاکتورهای مرتبط با فاکتورهای عوامل صفحه سطح آشنا می شویم:

۱۱.استفاده از کلیدواژه اصلی در Title Tag: همانطور که احتمالا شما هم می دانید، این موضوع مانند گذشته دارای اهمیت نیست، اما همچنان به عنوان یک سیگنال مهم در سئو و بهینه سازی سایت محسوب می شود که بهتر به آن توجه شود.

فاکتورهای برچسب عنوان شامل کلمه کلیدی ( 200 فاکتور گوگل )

فاکتورهای برچسب عنوان شامل کلمه کلیدی ( ۲۰۰ فاکتور گوگل )

فاکتورهای برچسب عنوان شامل کلمه کلیدی ( ۲۰۰ فاکتور گوگل )

۱۲.آغاز کردن عنوان با کلمه کلیدی اصلی:  بهینه سازی عنوان های سئو بهتر است با کلمه کلیدی آغاز شود و تعداد کارکترهای تایتل  ۵۰ الی ۶۵ باشد.

۱۳. کلمه کلیدی در توضیحات متا: هرچند که استفاده از کلمه کلیدی در متای توضیحات تاثیری در رنکینگ سایت ندارد، اما بهتر است این نکات را را رعایت کنیم. در بهینه سازی متای توضیحات از کلمات کلیدی می توانیم یک الی سه بار استفاده کنیم.  توضیحات حاوی علایم نگارشی زبان فارسی باشد. تعداد کارکتر های آن نیز بین ۱۵۵ الی ۱۶۵ کارکتر باشد. رعایت این نکات باعث  افزایش نرخ کلیک شما خواهد بود.

۱۴. کلمه کلیدی در تگ H1: گوگل از تگ H1 به عنوان دومین عامل رتبه بندی بعد از تایتل استفاده می کند. بهتر است کلمه کلیدی ما باید در تگ مزبور بیاید. ما در صفحه باید یک تگ H1 داشته باشیم.

۱۵.فاکتور TF-IDF : هر چه TF-IDF بیشتر باشد بهتر است و هر چه TF-IDF به صفر نزدیک تر باشد نشان می دهد که کلمه مورد نظر در محتوا از اهمیت کمی برخوردار است.

۱۶.طول محتوا: به طور معمول هر چه تعداد کلمات یک صفحه بیشتر باشد گوگل آن را مرجع در نظر می گیرد. البته این موضوع با در نظر گرفتن فاکتورهایی مثل نرخ پرش و میزان ماندگاری کاربر در صفحه است.

۱۷. فهرست یا جدول محتوا: استفاده از فهرست مطالب محتوا می تواند به Google در درک بهتر محتوای صفحه کمک کند. و همچنین تعامل کاربر با صفحه را نیز افزایش می دهد.

۱۸.چگالی یا غلظت کلمات کلیدی: این فاکتور مانند گذشته اهمیت ندارد، منتها بی ارزش هم نیست، زیاده روی در این مورد مشمول تکنیک کلاه سیاه یا کی ورد استافینگ می شود. شاید گوگل با این روش کانتکس محتوا را درک می کند.

۱۹.کلمات کلیدی LSI: استفاده از کلمات LSI به موتورهای جستجو کمک می کند تا درک کاملی از محتوای سایت داشته باشند. و در درک کلماتی که بیش از یک مفهوم دارند، عملکرد مناسبی خواهد داشت.

۲۰.کلمات کلیدی LSI در تگهای تایتل و توضیحات متا:  به کار بردن کلمات کلیدی LSI در تگهای تایتل و توضیحات متا به گوگل کمک می کند درک کاملتری از محتوای صفحه داشته باشد.

۲۱. پوشش کامل عمق یک موضوع: هر چقدر مقالات در سایت مطلب کاملی ارائه دهد، رنک بالاتری خواهد داشت.

۲۲.سرعت بارگذاری سایت بر اساس HTML یا Page Loading Speed via HTML: مهم ترین موتورهای جستجوی دنیا یعنی گوگل و بینگ این موضوع را به عنوان یک عامل بسیار مهم در رتبه بندی سایت در نظر می گیرند! در واقع سایت هایی که دارای سرعت بارگذاری بالایی هستند، نسبت به سایت های کندتر دارای توانایی بیشتر برای دریافت رتبه بهتر در گوگل هستند. در نظر داشته باشید که خزنده های گوگل به عنوان یک ربات، می توانند سرعت بارگذاری کد HTML شما را به دقیق ترین شکل ممکن بررسی کنند.

۲۳.سرعت بارگذاری سایت بر اساس مرورگر کروم یا Page Loading Speed Via Chrome: همچنین یکی دیگر از فاکتورهای مهم گوگل برای رتبه بندی، استفاده از داده های جمع آوری شده برای بارگذاری رتبه سایت بر اساس مروگر کروم است! در واقع گوگل از دیتای کاربران برای این موضوع استفاده می کند.

۲۴. استفاده از AMP: استفاده از AMP مستقیما در رنک دهی وب سایت ها تاثیر مستقیم ندارد ولی در سایت های خبری با استفاده از این متد سرعت بارگزاری صفحات برای کاربران موبایلی زیاد می شود.

۲۵. مطابقت محتوا با خواسته کاربر: محتوایی که با رفتارشناسی کاربر ایجاد شده و مطابق با خواسته وی هست. با احتمال زیادی رنک خواهد گرفت. در این مورد مقاله بلاگ چیست را مطالعه کنید.

۲۶.مرغ مگس خوار گوگل: با آپدیت الگوریتم مرغ مگس خوار موتورهای جست و جو از کلمات کلیدی عبور کردند و بیشتر بر روی مفهوم محتوای صفحه تمرکز کردند و می توانند معنای صفحات وب را درک کند.

۲۷. محتوای تکراری و کپی: استفاده از محتوای یکسان و حتی کمی تغییر یافته یا کپی شده از دیگر سایت ها می تواند بر رنکینگ سایت تاثیر منفی بگذارد.

۲۸. برچسب Rel= Canonical: اگر در سایت خود محتوای کپی دارید، حتما از تگ کنونیکال استفاده کنید تا احتمال جریمه شدن سایت شما توسط گوگل کاهش پیدا کند.

۲۹.بهینه سازی تصاویر: یکی از انواع محتوا تصاویر هستند که شما می توانید با استفاده از نام گذاری صحیح آن ها، استفاده از برچسب Alt، نوشتن توضیحات مرتبط و … آن ها را بهینه سازی کنید. با این کار گوگل سیگنال های مرتبط دریافت می کند.

۳۰.بروز رسانی تاریخ انتشار محتوا: یکی از مسائل مهم که به واسطه بروز رسانی گوگل کافئین از اهمیت بیشتری برخوردار شده است، به روز رسانی تاریخ انتشار محتواست که به عنوان یک عامل مهم در رتبه بندی سایت ها در نظر گرفته می شود.

۳۱. بروزرسانی محتوا: شاید فکر کردید که می توانید با جابجایی ترتیب چند کلمه یا جمله، محتوا را برروزرسانی کنید و سر گوگل را شیره بمالید! این موضوع تا حدی درست است، اما گوگل میزان و اندازه بروزرسانی یک محتوا را در نظر کی گیرد! به عنوان مثال از نظر گوگل حذف یک پاراگراف و یا اضافه شدن یک متن به محتوا را اندازه بزرگ تری از بروزرسانی محتوا نسبت به جابجایی چندپاراگراف در نظر می گیرد.

۳۲.به روزرسانی محتوا به صورت منظم و طبق یک تاریخ خاص: برخی از صفحات سایت شما هرچند وقت یکبار بروزرسانی می شوند؟ هر هفته، هر ماه یا هر چند سال این کار را انجام می دهید؟ این موضوع به عنوان یک سیگنال به فهم گوگل می رساند که سایت شما دارای محتوای تازه است.

۳۳.برجسته کردن کلمه کلیدی در محتوا: یکی از فاکتورهای مهم گوگل برای رتبه بندی سایت ها که به آن جهت می دهد، این است که یک سایت با محتوای خاص، حتما در ۱۰۰ کلمه اول محتوای خود از کلمه کلیدی استفاده کند تا رتبه گوگل آن در صفحه اول ظاهر شود.

۳۴.استفاده از تگ ها و برچسب های کلیدی مانند H2 و H3: استفاده از کلیدواژه در زیرعنوان ها باعث می شود که گوگل متوجه شود، قصد و هدف شما از تولید این محتوا چیست در این رابطه جان مولر اظهار کرده است که این برچسب ها در کدهای HTML به موتور جستجوی گوگل کمک می کند که ساختار یک صفحه را بیش از پیش متوجه شود.

۳۵.کیفیت و ارزش بک لینک های یک سایت: همه ی افراد تصور می کنند که بک لینک ها مهم هستند! این موضوع کاملا صحیح است و مطالعات و تحقیقات آن را ثابت کرده اند، اما نکته ی مهمی که فراموش می شود، این است که کیفیت این بک لینک ها به چه صورت است؟ آیا از یک سایت معتبر و بروز لینک دریافت کرده اید؟

۳۶.ایجاد ارتباط معنایی بین بک لینک و صفحه: بسیار مهم است که از سایت های مرتبط با حوزه کاری خود لینک دریافت کنید! برای اهمیت این موضوع به یک مثال توجه کنید! فرض کنید که شما یک صفحه در مورد اتوموبیل دارید و از یک صفحه دیگر که مربوط به فیلم است، لینک دریافت می کنید. این موضوع به گوگل این سیگنال را می دهد که سایت شما و صفحه آن مربوط به یک فیلم در مورد ماشین و اتوموبیل است! آیا حالا متوجه اهمیت دریافت بک لینک از سایت های مرتبط شدید؟

۳۷.دستور زبان و هجی کردن: استفاده از دستور زبان به صورت صحیح و نداشتن غلط املایی در یک محتوا به عنوان یک سیگنال قوی و مهم برای گوگل در نظر گرفته می شود که سایت های رعایت کننده آن از مزایای خوبی برخوردار می شود. آیا در محتوای خود غلط املایی دارید و یا از دستور زبان به درستی استفاده نکرده اید؟

۳۸.محتوای سندیکایی: اگر محتوای شما در یک صفحه فهرستی وجود داشته باشد و یک صفحه اصلی دیگر برای آن محتوا در نظر گرفته شده باشد، دو احتمال وجود دارد! یک اینکه اصلا ممکن است، سایت شما رتبه کسب نکند و یا حتی اصلا محتوای کپی شده ایندکس نشود.

۳۹ به روزرسانی سایت بر اساس الگوریتم Mobile Friendly: این الگوریتم به سایت هایی که برای موبایل ها بهینه سازی شده اند، اهمیت بالایی قائل هستند و به عنوان پاداش، سئو آن ها را بهبود می بخشند.

۴۰.قابلیت استفاده راحت کاربران تلفن همراه از یک سایت: اگر سایت شما به صورتی بهینه سازی شده باشد که کاربران موبایل به راحتی می توانند از آن استفاده کنند و همان قابلیت های دستکتاپ برای آن ها در این زمینه فراهم است، احتمال دریافت رتبه های یک تا سه گوگل موبایل برای آن ها خیلی بیشتر است.

۴۱.محتوای پنهان در موبایل: برخی از سایت ها برای بهینه سازی سایت خود برای کاربران موبایل، برخی از محتواهای خود را برای این دست از کاربران پنهان می کنند که نتیجه ی آن، ایندکس نشدن آن بخش از محتوا و یا نداشتن وزن و سنگینی یک محتوای قابل مشاهده است! این موضوع از نظر گوگل تایید شده است و مشکلی برای آن نیست، اما تاکید شده است که حتما اگر یک محتوا مهم است باید برای کاربران موبایل و دسکتاپ در هر زمان، قابل مشاهده باشد.

۴۲.استفاده از محتوای تکمیلی مفید: یکی دیگر از معیارهای گوگل برای رتبه بندی این است که آیا محتوای تکمیلی مفید استفاده کرده اید یا خیر؟ براساس یک سند راهنمای معتبر از خود گوگل به نام Google Rater، استفاده از محتوای مکمل و تکمیل کننده برای یک صفحه از سایت به عنوان یک سیگنال برای کیفیت یک محصول به حساب می آید. به عنوان مثال اگر شما یک صفحه دارید که در مورد ارزهای مختلف صحبت می کند، استفاده از یک مبدل ارز آنلاین می تواند به عنوان یک محتوای تکمیلی مفید مدنظر گرفته شود.

۴۳: محتوای پنهان و مخفی در پشت برگه ها: اگر صفحه ای دارید که کاربر برای فاش کردن برخی از مطالب آن باید کلیک کند، طبق نظر گوگل به احتمال زیاد این دست از محتواها ایندکس نشوند!

۴۴.تعداد بک لینک ها: یکی از مسائل مهم که باید مدنظر بگیرید، این است که استفاده از تعداد بسیار زیادی بک لینک، می تواند باعث افت و نشت سایت شما شود و رتبه بندی سایت را در موتور جستجوی گوگل دچار بی نظمی کند. بهتر است که در این کار زیاده روی نکنید.

۴۵.استفاده از محتوای چند رسانه ای در صفحه: عامل مهم بعدی در رتبه یک سایت که می توانید از آن استفاده کنید، این است که صفحه سایت شما آیا از محتوای تصویری، فیلم و یا حتی سایر محتواهای چند رسانه ای یا مولتی مدیا استفاده کرده است یا خیر؟ این موضوع می تواند به گوگل این سیگنال را بدهد که صفحه شما دارای یک محتوای باکیفیت است! گوگل سایت های با محتوای باکیفیت را در رتبه های بهتری قرار می دهد.

۴۶.تعداد لینک های داخلی یک محتوا برای صفحه: جالب است بدانید که تعداد لینک های داخلی یک صفحه نشان دهنده آن است که آن صفحه، چه میزان اهمیت دارد؟ در واقع هرچقدر که تعداد لینک های یک صفحه بیشتر باشد، آن صفحه مهم تر است.

۴۷.کیفیت پیوندهای داخلی: برای این که یک صفحه در رتبه بندی، جایگاه بهتری بگیرد، نیاز به لینک های داخلی از صفحاتی دارد که در رتبه بندی دارای جایگاه خوبی هستند! در واقع کیفیت لینک های داخلی در رتبه بندی یک صفحه بی تاثیر نیست.

۴۸.پیوندها یا لینک های شکسته: لینک های شکسته به لینک هایی گفته می شود که دیگر وجود خارجی ندارند! داشتن لینک های شکسته زیاد یا  Broken Links باعث می شود که محتوای یک صفحه به طور کلی از نظر گوگل نادیده گرفته شود. در واقعا طبق دستورالعمل گوگل یا Google Rater بهتر است که از نداشتن پیوندهای شکسته در سایت خود یا حداقل کم بودن تعداد آن ها مطمئن شوید.

۴۹.سطح خواندن: بدون شک و به قطع به یقین گوگل سطح خواندن صفحات یک سایت را تخمین می زند! در واقعا گوگل در این رابطه آماری هم منتشر کرده و این موضوع به نام Google Reading Level مشهور شده است.

۵۰.استفاده از پیوندهای وابسته: به احتمال زیاد استفاده از چنین لینک هایی به رتبه سایت شما در گوگل صدمه ای وارد نمی کنند، اما اگر تعداد آن ها به طرز عجیب و غربی زیاد است، بهتر است که فکری به حال آن ها بکنید چرا که طبق الگوریتم های گوگل، استفاده بیش از حد از پیوندهای وابسته می تواند این موضوع را به گوگل بفهماند که سایت شما محتوای خوبی ندارد!

۵۱.خطاهای HTML یا اعتبار W3C: اگر سایت شما یک وبسایت با کدنویسی نامنظم و شلخته باشد، گوگل این موضوع را به این شکل برداشت می کند که سایت شما کیفیت پایینی دارد و محتوای خوبی در آن وجود ندارد! این موضوع به طور قطع ثابت نشده است و در مورد آن بحث های متعددی شکل گرفته است، اما یک صفحه کدنویسی شده منظم، نشان دهنده آن است که سایت یا محتوای آن باکیفیت است.

۵۲.Domain Authority: اگر همه چیز در دو صفحه از دو سایت متفاوت مشابه باشد، عامل اعتبار یک دامنه باعث می شود که سایت با اعتبار بیشتر، رتبه ی بهتری را دریافت کند.

۵۳.PageRank یک صفحه: صفحاتی که دارای امتیاز بیشتری هستند، نسبت به صفحات دیگر به طور قطع رتبه ی بالاتری دریافت می کنند. این موضوع به آن معناست که صفحات بدون مرجع پیوند زیاد نسبت به صفحات با اختیار زیاد، رتبه پایین تری دارند.

۵۴. طول آدرس صفحه:  URL های بیش از حد طولانی احتمال ظاهر شدن صفحه را در رتبه های برتر گوگل را با مشکل مواجه می کند. تحقیقات وب سایت بک لینکو نشان داده که URL کوتاه دارای اهمیت مثبتی در گرفتن رتبه های برتر صفحه است.

۵۵. طول مسیر صفحه تا روت: هر چه مسیر URL به در معماری سایت به روت اصلی سایت نزدیکتر باشد، قدرت بالا و آتوریتی بهتری نسبت به صفحات دیگر است.

۵۶.ویرایشگرهای انسانی یا Human Editors: این موضوع تحت هیچ شرایطی تایید نشده است، اما احتمال آن وجود دارد که گوگل سیستمی را در نظر دارد که اجازه می دهد انسان ها بر نتایج موتور جستجو تاثیر بگذارند.

۵۷.صفحات دسته بندی: صفحاتی که داخل یک دسته بندی قرار می گیرد سیگنال محتوای مرتبط به گوگل می فرستد. بین زیر دسته ها ارتباط معنایی بیشتری برقرار است. و صفحه ای که در یک دسته بندی قرار دارد نسبت به صفحه ای که در دسته دیگر قرار دارد دارای ارتباط بیشتر است.

۵۸.برچسب ها در وردپرس: برچسب ها در وردپرس  یکی دیگر از راه های دسته بندی و ایجاد سیگنال برای ارتباط بیشتر صفحات هستند. طبق سایت یوست تنها راهی که باعث بهبود سئو سایت شما می شود ارتباط دادن یک محتوا به مطلب دیگر و به طور خاص یک گروه از پست ها به یکدیگر است.

۵۹. کلمه کلیدی در نام نوشته: درج کلمات کلیدی در آدرس های صفحات یک سیگنال مثبت برای ارتباط است و یک عامل رتبه بندی کوچک در صفحه محسوب می شود.

۶۰. دسته بندی در آدرس: نام دسته بندی موجود در ادرس صفحات توسط گوگل کشف می شود، و یک سیگنال موضوعی مرتبط مثبت به گوگل و رباتهای آن می رساند.

۶۱.لینک دادن به منابع: استناد به منابع مانند مقالات پژوهشی، ممکن است نشانه کیفیت باشد. در راهنمای دستورالعمل های کیفیت گوگل آمده است که که افراد ارزیاب کیفیت هنگام مشاهده صفحات خاص باید مراقب منابع باشند: “This is a topic where expertise and/or authoritative sources are important…”.  با این حال، گوگل استفاده از لینک های خارجی به عنوان سیگنال رتبه بندی را رد کرده است.

۶۲. لیست های ORDERED و UN ORDERED: لیست های شماره دار به تجزیه محتوای شما برای خوانندگان کمک می کند و باعث می شود که محتوا کاربر پسندتر شود.گوگل محتوا هایی از بالت ها و لیست ها استفاده می کند در فیچر اسنیپت صفحه نتایج می آورد و به نوعی این محتواها را ترجیح می دهد.

۶۳.اولویت صفحه در نقشه سایت: اولویت صفحه در نقشه سایت در فایل sitemap.xml مشخص می شود! این موضوع در رتبه بندی و سئو یک سایت می تواند تاثیرگذار باشد.

۶۴. لینک های خروجی زیاد: وجود بک لینک های بسیار زیاد حتی اگر باکیفیت هم باشند، ممکن است که محتوای یک صفحه را برای گوگل و کاربر نامفهوم کنند و باعث حواس پرتی است، که نتیجه ی آن افت سئو و بهینه سازی یک سایت است.

۶۵.سیگنال های UX از سایر کلمات کلیدی رتبه گرفته در صفحه: اگر یک صفحه از سایت شما برای کلیدواژه های مختلف دارای رتبه بندی باشد، نشان دهنده کیفیت بالای محتوای آن است. گوگل برای چنین صفحاتی ارزش زیادی قائل است و آن ها را در رتبه های بالاتری نشان می دهد. در گزارش اخیر گوگل این موضوع بیان شده بود که گوگل به دنبال سایت هایی است که به نظر می رسد، بسیاری از کاربران برای نمایش داده های مشابه از آن ها استفاده می کنند.

۶۶. عمر صفحه: اگرچه گوگل محتوای تازه را ترجیح می دهد، یک صفحه قدیمی که به طور مرتب به روز می شود ممکن است از یک صفحه جدید بهتر عمل کند.

۶۷. چیدمان کاربرپسند: بار دیگر با استناد به راهنمای دستورالعمل های کیفیت گوگل:”طرح صفحه در صفحات با بالاترین کیفیت باعث می شود محتوای اصلی بلافاصله قابل مشاهده باشد.”

۶۸. دامنه های پارک شده: به روزرسانی گوگل در دسامبر سال ۲۰۱۱ باعث کاهش دیده شدن موتور جستجو در دامنه های پارک شده است.

۶۹. محتوای مفید:گوگل بین محتوای “با کیفیت” و “مفید” تفاوت قائل شود.

200 فاکتور گوگل

 

0 پاسخ
دیدگاه خود را ثبت کنیدWant to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.