قرار گرفتن در صفحه اول گوگل؟ چگونه؟

با گسترش روزافزون کسب و کارهای اینترنتی با این سوالات مواجه هستیم:

 • چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟

 • چگونه سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانیم؟

 • چگونه در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرید؟

 • چگونه سایتمان در گوگل سرچ شود

و یا صاحبان کسب و کارها و مدیران وب سایت ها این عبارات را در گوگل جستجو می کنند که به طور مثال ما چند عبارت را  مطرح می‌کنیم.

 • قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

 • هزینه آمدن به صفحه اول گوگل

 • رتبه اول در سرچ گوگل

 • آوردن سایت به صفحه اول گوگل 

 • بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل 

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، هزینه آمدن به صفحه اول گوگل، رتبه اول در سرچ گوگل، آوردن سایت به صفحه اول گوگل، بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل 

برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل معمولا دو روش وجود دارد: روش بازاریابی موتورهای جستجو(SEM) و روش ارگانیک یا SEO.

در پاسخ به این سوال که چگونه در سرچ گوگل اول باشیم تنها یک پاسخ تضمینی وجود دارد و این است که شما برای نمایش آگهی کسب و کارتان،  مبلغی به گوگل پول پرداخت کنید. گوگل در سیستم مزایده ای که دارد با توجه به کیفیت سایت شما میزان مبلغ پرداختی به ازای هر بار دیده شدن آگهی شما را در صفحه اول گوگل به نمایش می گذارد. بیش از ۹۵ درصد از درآمد شرکت گوگل از طریق تبلیغات گوگل است.

تقریباً هیچ روش تضمینی برای اینکه در صفحه اول گوگل باشیم به جز تبلیغات گوگل وجود ندارد.  بر اساس برآوردی که شرکت های مطرح در عرصه SEM انجام داده‌اند حدوداً ۲۰ درصد از ترافیک در صفحه اول گوگل به آگهی های تبلیغاتی اختصاص دارد. هرچند که رقبت مردم برای کلیک بر روی تبلیغات پولی کمتر است.

صفحه اول گوگل جایگاه شماست

صفحه اول گوگل جایگاهی است که این روزها اکثر کسب‌وکارها به دنبال آن‌ها هستند. مگر این صفحه نسبت به صفحه‌های دیگر چه جایگاهی دارد که همه آن را می‌خواهند؟ چگونه می‌توان به آن رسید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا به صفحه اول گوگل برسید.

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل با سئو

حتماً می‌دانید سئو (seo) چیست. سئو که مخفف کلمات Search Engine Optimization است که به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که به کمک آن می‌توان سایت را به صفحه اول گوگل هدایت کرد.

چرا صفحه اول گوگل این‌همه جذاب است؟

چه جذابیتی در صفحه اول گوگل قرار دارد که در صفحات دیگر وجود ندارد؟! این سؤال شاید سؤال خیلی از وبمستران تازه‌کار باشد که می‌خواهند دلایل اهمیت صفحه اول گوگل را نسبت به دیگر صفحات گوگل بدانند. در این رابطه توجه شما را به جمله‌ای معروف در این راستا جلب می‌کنند.

“اگر می‌خواهید یک جسد را پنهان کنید آن را در صفحه دوم به بعد نتایج گوگل پنهان کنید” این جمله معروف گوگل است که بسیاری از وبمستران آن را می‌دانند و تلاش خود را می‌کنند تا به صفحه ابتدایی گوگل بروند.

از این جمله کاملاً مشخص است که اگر می‌خواهید بیشتر دیده شوید باید در صدر نتایج گوگل بیایید؛ و این میسر نیست مگر با سئو! سئو روش‌های مختلفی را در برمی‌گیرد از تولید محتوای هدفمند گرفته تا لینک سازی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و بهینه‌سازی ساختار سایت و…

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، هزینه آمدن به صفحه اول گوگل، رتبه اول در سرچ گوگل، آوردن سایت به صفحه اول گوگل، بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل 

چطور به صفحه اول گوگل برویم؟

گفتیم که رفتن به صفحه اول گوگل نیاز به سئو دارد در اینجا می‌خواهیم تعدادی از فاکتورهایی که در سئو اهمیت دارد را برای شما بگوییم:

چطور سئو کنیم؟

سئو خود از دو نوع تشکیل گردیده است که شامل seo off page و seo on page

سئو داخلی سایت(سئو آن پیج)

حال ممکن است برای شما سؤال باشد که از کجا باید شروع کنیم برای سئو؟!
معمولاً قدم بعدی، بعد از طراحی سایت تولید محتوا است. تولید محتوای متنی که شروع کار سئو است اما برای تولید محتوای مفید چه باید کرد؟ برای گوگل تولید محتوا کنیم که ما را ببیند و بیاییم صفحه اول گوگل یا برای کاربر که به ما و کار ما علاقه مند شود؟! پاسخ این است که شما باید طوری تولید محتوا کنید که هر دو جنبه را در بربگیرد؛ یعنی طوری محتوا بسازی که گوگل پسند باشد از طرف دیگر کاربر هم احتیاجاتش با این محتوا رفع شود.
نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که محتوایی که کاربرپسند است و نیاز مخاطب را برطرف کند بی‌شک مورد تائید گوگل و الگوریتم‌های سخت گیر آن هم قرار خواهد گرفت چراکه هدف نهایی گوگل ارجح قرار دادن نیاز مخاطب و برآوردن نیازهای او است.
در حالت ایده آل، بهتر است قبل از شروع نوشتن محتوا، تحقیق در مورد کلیدواژه خود را انجام دهید. این به شما امکان می‌دهد تا بدانید که در کدام یک از کلمات کلیدی باید به محتوای خود توجه کنید. بهتر است از ترکیبی از کلمات کلیدی پهن و بلند استفاده کنید. برای تحقیق کلمات کلیدی راه‌ها و ابزارهای مختلفی وجود دارد ازجمله:

 • Ahrefs Keyword Explorer
 • Google Keyword Planner
 • SEMrush
 • KWFinder
 • Long Tail Pro
 • Majestic
 • Keyword Tool
 • Serpstat
 • Moz Keyword Explorer
 • SpyFu

پس از اتمام تحقیق در مورد کلید واژه Google SEO و فهرستی از کلمات کلیدی Google SEO که می‌خواهید هدف‌گذاری کنید، نوبت آن رسیده است که کلمات کلیدی SEO شما باید در محتوای شما ظاهر شوند یادتان باشد که زیاده‌روی نکنید که گوگل روی سایت شما حساس می‌شود و شما را اسپم به حساب می‌آورد.

ارزشمندترین کلمات کلیدی خود را در اینجا قرار دهید:

متن: به یاد داشته باشید که می‌توانید از کلمات کلیدی به‌صورت مستقیم و یا در ترکیب با عبارات و جملات دیگر استفاده کنید همچنین از به کار بردن عبارات کلیدی بلند نیز غافل نشوید.

عنوان: داشتن کلمه کلیدی در عنوان CTR شما را از SERP بهبود می‌بخشد.

زیر عنوان‌ها: زیر عنوان‌ها مانند تگ‌های H2 نیز نقاط ارزشمندی برای کلمات کلیدی هستند.

کار شما هنوز تمام نشده است! فراموش نکنید که کلمات کلیدی Google SEO را به این موارد نیز اضافه کنید:

عنوان متا: عنوان متا در نتایج موتور جستجو ظاهر می‌شود. در اینجا از برخی از کلمات کلیدی جامد استفاده کنید.

توضیحات متا: این توضیحات در زیر پیوند شما در Google ظاهر می‌شود. برای افزایش نرخ کلیک خود، یک توضیحات متا جذاب که شامل کلمات کلیدی مرتبط است، بنویسید.

نام فایل های تصویری / ویژگی‌های تصویر ALT: اول‌ ازهمه، تصاویر را در محتوای Google SEO خود وارد کنید! تصاویر برای خوانندگان جذاب هستند و همچنین گوگل آن‌ها را دوست دارد. از نام‌های کلیدی در نام پرونده‌ها استفاده کنید.

متن لنگر: از چندین صفحه دیگر در سایت خود به صفحه جدید خود پیوند دهید و از کلمه کلیدی خود به‌عنوان متن لنگر استفاده کنید. این کار باعث می‌شود صفحه خزنده و گوگل صفحه شما را پیدا و رتبه‌بندی کند.

سئو خارج سایت یا آف پیج

بعد از سئوی آن پیج نوبت به سئوی آف پیج می‌رسد که باید آن را طبق دستورالعمل‌های گوگل تحت عنوان سئوی کلاه سفید انجام داد وگرنه با الگوریتم‌های باغ وحش گوگل روبه رو می‌شویم. ازجمله کارهایی که می‌توان برای سئوی آف پیج و رساندن سایت به صفحه اول گوگل به آن اشاره کرد لینک سازی است که باید به درستی و طبق چارچوب انجام شود.

از متخصصین سئو کمک بگیرید

سئو صدها بلکه بیشتر عامل را شامل می‌گردد. البته یادگیری سئو و موارد بالا کار سختی نیست ولی بد نیست که برای بهتر شدن نتایج سئوی سایت خود از یک متخصص سئو کمک بگیرید. متخصصین سئو با داشتن تجربه کافی در سئوی چندین سایت و آنالیز سایت‌های مختلف روش‌ها و راه‌هایی را بلد هستند که شما می‌توانید با بهره‌گیری از آن‌ها به صفحات اول گوگل ارتقاء پیدا کنید.

جمع‌بندی صفحه اول گوگل

به دست آوردن نتیجه صفحه اول گوگل برای سایت خود مستلزم داشتن اطلاعاتی وسیع در مورد سئو است. این اطلاعات را شما یا باید خود بیاموزید و یا اینکه از شخصی که این اطلاعات را می‌داند کمک بگیرید درنهایت فرقی نمی‌کند هدف نهایی رسیدن به رتبه اول گوگل و درنتیجه چند برابر شدن ترافیک و بیشتر دیده شدن شما توسط مخاطبین شما است.

اسماعیل سحاب
فالووم کنید
2 پاسخ
 1. مجید
  مجید says:

  سلام خدمت شما مطالبتون مفیده. راستش من وسوسه شدم روی سئو سایتم کار کنم. خیلی دوست دارم سایتم در صفحه اول گوگل قرار بگیره و هر کاربری که سرچ کرد اول سایت من رو در نتایج گوگل ببینه. میخواستم ازتون بپرسم برای اینکار خودم با تولید محتوا میتونم به نتیجه برسم یا نه حتما نیازه از یه کارشناس و متخصص سئو کمک بگیرم؟ هزینه سئو و بالا اوردن سایت در گوگل چجوریاس؟ سوالام زیاد شد ولی ممنون میشم راهنماییم کنید. بد نیس این روش تبلیغاتی سئو رو هم امتحان کنیم.

  پاسخ
  • اسماعیل سحاب
   اسماعیل سحاب says:

   با عرض سلام، از لطف شما ممنونم، در بازاریابی محتوا شما نیاز دارید از تجارب یک کارشناس سئو یا سئو کار حرفه ای در کسب وکارتان استفاده کنید. مطمئنا هزینه های به صفحه اول گوگل برای هر کسب وکاری متفاوت است. سئو بیش از ۷۰ درصد ترافیک سایت شما را خواهد آورد

   پاسخ
دیدگاه خود را ثبت کنیدWant to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.